Dom
Tutaj jesteś

Dobry wybór łóżka – błogi sen

20 sierpnia 2020 Dom


Centralnym elementem wystroju naszej sypialni jest łóżko.
Odpowiednio wybrane łóżko może stać się główną ozdobą w projektowaniu naszej oazy spokoju.

Łóżko do sypialni musi być estetyczne, ale i spełniać swoją funkcje.
Stanowi podstawę naszej egzystencji, bez której nie istniałby nas odpoczynek czy regeneracja po ciężkiej pracy. Jest wiele rodzai łóżek: standardowe, tapicerowane ,metalowe, drewniane, z płyty MDF( płyty meblowe laminowane) itp.

Sypialnia jest miejscem regeneracji naszego organizmu.
Więc powinna być zaprojektowana zgodnie z naszymi wizjami.
Najważniejszy jest komfort snu, dlatego w pierwszej kolejności zdecyduj, jaką szerokość ma mieć łóżko.

Jak wybrać łóżko do sypialni ?

Najczęściej wybieranym łóżkiem w Polsce, duże łoże drewniane.
Składa się dość szybko, ponieważ posiada niewiele elementów.
Łóżko klasyczne posiada ramę drewnianą i odpowiednio dobrany materac.

Wyróżnić możemy również łóżka tapicerowane obite są w głównej mierze ekologiczną skórką, albo tkaniną. Część modeli posiada nagłówek, a nie które pojedynczy pojemnik na pościel. w momencie wybierania takiego łóżka dobrym pomysłem jest dobranie szafek nocnych wraz z dodatkami, które będą tworzyć jednolity styl.

W przypadku gdy nasza sypialnia jest bardzo mała, to odpowiednim rozwiązaniem jest kupno łóżka kontynentalnego, które nie posiada ramy, wskutek czego zaoszczędzimy w pomieszczeniu trochę miejsca.

Zagłówek to jeden z głównych elementów łóżka. Poza tym, że wpływa na naszą wygodę gdy zamierzamy przeczytać ulubioną książkę w pozycji półleżącej, ale także wpływa na lepszy wygląd łóżka. Zagłówek jest ozdobą łóżka, a jego wygląd wpływa na wystrój wnętrza
Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się również łóżko metalowe. Odpowiedni kolor nawiązuje do konkretnego stylu. W przypadku łóżka białego mówimy o stylu shabby chic, a łóżko czarne to styl romantyczny lub rustykalny.

Wielkość łóżka dostosujemy do metrażu pomieszczenia i potrzeb względem spania. Mówi się, że odpowiednia powierzchnia to 160-180/200 cm – w przypadku dwóch osób.

Dobry wybór łóżka

W łatwy sposób możemy określić czy nasza sylwetka dopasowana jest odpowiednio do wysokości łóżka. Siadając na materacu sprawdzamy jak ugięte są kolana i czy swobodnie stopy sięgają do podłogi. W momencie gdy kolana ugięte są pod kątem prostym, to jesteśmy przekonani, że wysokość łóżka dobrana jest prawidłowo.

Gdy dokonujemy zakupu łóżka przez Internet, to bierzmy pod uwagę wysokością ramy łóżka, która wynosić powinna nie mniej niż 30 cm. Nie tylko wpływa to na Twój komfort, ale daje nam większą pojemność łóżka w momencie gdy znajduje się pojemnik na pościel

Niezastąpionym elementem naszej sypialni są szafki nocne. Ich wysokość dopierana jest pod wysokość łóżka. Posiadając przynajmniej jedną szufladę ułatwi nam schowanie książki czy okularów.

Istotnym elementem w sypialni jest również pojemna szafa.
Jest często meblem masywnym, wyposażona w lustra sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe. Pamiętajmy, abyśmy w sypialni nie tworzyli jako miejsc pracy, albo siłowni, może zakłócać to nas spokojny sen.

malowanie ścian

Redakcja steelodesign.pl

Nasi redaktorzy to zespół doświadczonych profesjonalistów, których pasją jest dzielenie się wiedzą, inspiracją i praktycznymi poradami z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma unikalne doświadczenie i ekspertyzę w swojej dziedzinie, co pozwala nam tworzyć różnorodne i wartościowe treści dla naszej społeczności czytelniczej. Jako redaktorzy, jesteśmy zaangażowani w dostarczanie treści, które są interesujące, pomocne i inspirujące dla naszych czytelników. Dzięki naszej wiedzy i pasji, staramy się tworzyć artykuły, które odpowiadają na ich potrzeby i zainteresowania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?