Dom
Tutaj jesteś

Jak wybrać meble balkonowe?

9 kwietnia 2021 Dom meble balkonowe


Obecnie balkony miejskie skutecznie zastępują tradycyjne przydomowe tarasy. Zawsze można miło spędzić na nich wolny czas, o ile oczywiście się o nie zadba i wyposaży się je z taką samą starannością jak pozostałe części mieszkania. Jak zatem to zrobić? Głównym punktem aranżacji w tym przypadku będą oczywiście meble balkonowe. Praktyczny i wygodny komplet powinien składać się z przynajmniej dwóch krzesełek, stolika i chociażby jednego leżaka. Meble mają być i wygodne, i atrakcyjne, aby dzięki nim balkon prezentował się jak najlepiej.

Projektowanie balkonów bywa jednak zwykle dość problematyczne z uwagi na to, że balkony mają na ogół niewielką powierzchnię. Nie można więc wypełnić ich kompletem składającym się z sześciu krzeseł i jednego długiego stołu. Należy natomiast sprytnie zadziałać, by optycznie je powiększyć i sprawić, aby nabrały one przytulnego wizerunku. W tym celu warto zastosować meble przeszklone, które wbrew pozorom są teraz tak samo wytrzymałe jak te drewniane czy wykonywane z innych klasycznych materiałów. Nie wszystkie meble balkonowe muszą pochodzić z jednej kolekcji. Klasyczne krzesła można bowiem połączyć ze szklanym stolikiem kawowym, bo już nawet taki jeden niepozorny element pozwoli wytworzyć większą ilość wolnej przestrzeni. Zawsze dobrym wyborem będą też komplety składane. Właściciele mieszkań nie zawsze mają bowiem dostęp do piwnic czy garaży, dlatego nieraz muszą przetrzymywać swoje meble na balkonie przez cały rok. Te złożone łatwiej można będzie osłonić folią, aby zabezpieczyć je przed opadami czy mrozami.

Zobacz też na scarlettmeble.pl

malowanie ścian

Redakcja steelodesign.pl

Nasi redaktorzy to zespół doświadczonych profesjonalistów, których pasją jest dzielenie się wiedzą, inspiracją i praktycznymi poradami z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma unikalne doświadczenie i ekspertyzę w swojej dziedzinie, co pozwala nam tworzyć różnorodne i wartościowe treści dla naszej społeczności czytelniczej. Jako redaktorzy, jesteśmy zaangażowani w dostarczanie treści, które są interesujące, pomocne i inspirujące dla naszych czytelników. Dzięki naszej wiedzy i pasji, staramy się tworzyć artykuły, które odpowiadają na ich potrzeby i zainteresowania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?