Dom
Tutaj jesteś

Zasady tworzenia efektownych ścian w domu

3 listopada 2020 Dom

Nie ma lepszego sposobu na odważne oddziaływanie w domu niż wykorzystanie i udekorowanie największego dostępnego płótna: ścian. Tworzenie żywej ściany funkcyjnej jest łatwiejsze niż myślisz, więc oto 10 naszych złotych zasad tworzenia przyciągającej wzrok ściany. Od tapet po malowane nastrojowe, ciemne ściany i efektowne ściany galerii wypełnione dziełami sztuki, zabawa ścianami może mieć duże znaczenie w domu. Oto niektóre z naszych ulubionych pomysłów.

Zasady tworzenia efektownych ścian

Być przygotowanym

Znacznie lepszy efekt uzyskasz, jeśli ściany będą w dobrym stanie. Przed rozpoczęciem dobrze umyj je, aby usunąć brud i pleśń.

Czuć się swobodnie

Wiele osób boi się tworzyć tapety. Odwagi, dzisiejsze tapety są mocne i stabilniejsze, dzięki czemu łatwiej je zainstalować i usunąć, jeśli masz wyrzuty sumienia.

Wszystko z umiarem

Mieszaj nadruki, ale trzymaj się zasad: nie więcej niż trzy wzory, używaj wspólnego koloru, a następnie zmieniaj rozmiar i styl nadruków.

Zachowaj skalę

Jeśli pobłogosławiłeś dużą białą ścianą, przykryj ją dużym kwiatowym wzorem. W przypadku średnich i małych przestrzeni wybierz mniejszy wzór, aby nie tracił wpływu na odległość.

Zasady aranżacji wnętrz

Poznaj swoje odciski

Jeśli chcesz zabłysnąć głośno, pomyśl o zastosowaniu stonowanych, neutralnych tonów. Bardziej stonowana kolorystyka daje pewien stopień swobody dzięki wzorom.

Pozostań aktualny

Oświetlenie LED i ręczne hafty zwiastują nowy, jasny horyzont dla tapet, stanowiąc ważną i ekscytującą alternatywę dla dzieł sztuki.

Połącz to wszystko razem

Mało znany jest fakt, że wzory i nadruki na ścianach łączą tkaniny, meble i farby.

Nie przerywaj funkcji

Jeśli chodzi o ściany dekoracyjne, użyj odrobiny koloru lub wzoru, aby pomieszczenie wyglądało lepiej, zamiast wyróżniać ścianę.

Zmień swój horyzont

W salonie obszar za sprzętem rozrywkowym to sprytny wybór na ścianę ozdobną – kolor i wzór odwracają uwagę od bałaganu wyposażenia.

Nie bój się koloru

Czujesz się niepewnie? Następnie zacznij od odrobiny jasności w strefach przejściowych, takich jak korytarze i drzwi. Zachowaj kojące odcienie w sypialniach i salonach, gdzie będziesz częściej siedzieć i zastanawiać się nad kolorem.

malowanie ścian

Redakcja steelodesign.pl

Nasi redaktorzy to zespół doświadczonych profesjonalistów, których pasją jest dzielenie się wiedzą, inspiracją i praktycznymi poradami z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma unikalne doświadczenie i ekspertyzę w swojej dziedzinie, co pozwala nam tworzyć różnorodne i wartościowe treści dla naszej społeczności czytelniczej. Jako redaktorzy, jesteśmy zaangażowani w dostarczanie treści, które są interesujące, pomocne i inspirujące dla naszych czytelników. Dzięki naszej wiedzy i pasji, staramy się tworzyć artykuły, które odpowiadają na ich potrzeby i zainteresowania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?