Tutaj jesteś

Klasyczne dodatki w nowoczesnym wnętrzu

27 sierpnia 2020 Budownictwo


Wyposażenie wnętrza domu nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie dla kogoś, kto robi to po raz pierwszy. Można posiłkować się gotowymi pomysłami z internetu czy katalogów sklepowych, niezależnie jednak od rozwiązania, jakie wybierzemy, musimy pamiętać, że nasze wnętrze powinno być jak najbardziej funkcjonalne. Warto postawić więc na proste, ale i klasyczne rozwiązanie, jakim jestem drewno.
Drewniane dodatki we wnętrzu każdego domu sprawdzą się znakomicie. Surowiec ten jest ponadczasowy i odnajdzie się praktycznie w każdym stylu, zarówno Glamour, jak i prostym, skandynawskim.

Od czego więc zacząć?

Najlepiej od podłogi. Jeśli tylko masz budżet pozowała na położenie prawdziwych desek, warto skorzystać z tego rozwiązania. Co prawda drewno jest znacznie droższe od paneli, nic jednak nie zastąpi jego faktury i zapachu. W tym miejscu pojawia się pytanie o to, jakie dokładnie drewno wybrać. Najlepiej, aby były to gatunki twarde takie, jak dąb, jesion czy modrzew, gdyż są one odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zrezygnować należy natomiast z desek sosnowych, bo chociaż są dużo tańsze od wymienionych wyżej gatunków, to łatwo je porysować.

Ograniczony budżet

Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nasz budżet nie pozwala na położenie takiej podłogi lub z innych przyczyn nie chcemy się na takie rozwiązanie zdecydować? Warto wówczas zainwestować w drewniane dodatki, które sprawdzą się w praktycznie każdym pomieszczeniu.
Zacznijmy więc od kuchni. Biorąc pod uwagę fakt, iż współcześnie coraz częściej stanowi ona integralną część salonu, musimy pamiętać, aby elementy, na które się decydujemy pasowały do całego pomieszczenia. Elementem godnym uwagi są tutaj niezwykle modne ostatnio krzesła z tworzywa sztucznego z drewnianymi nogami, które znaleźć możemy w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu możemy dopasować je do większości wnętrz.

Klasyczne dodatki w nowoczesnym wnętrzu

W kuchni dobrze sprawdzi się też drewniany chlebak. Nie tylko dobrze się prezentuje, ale także zachowuje właściwości przechowywanego w nim pieczywa. Ponadto kuchnię można wyposażyć w inne dodatki z drewna, takie jak deski, miski czy łyżki. Musimy jednak pamiętać, że nie należy ich myć w zmywarce, gdyż długotrwałe działanie wody może spowodować liczne pęknięcia.
Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy zazwyczaj najwięcej czasu. Ciekawym rozwiązaniem są tutaj stoliki kawowe, które występują w różnych kształtach i kolorach. Obecnie bardzo modne jest połączenie drewnianego blatu z metalowym stelażem, a także rezygnacja z jednego dużego stolika na rzecz kilku mniejszych. Ciepła i charakteru takiemu wnętrzu może dodać także drewniana lampa lub elementy dekoracyjne takie, jak świeczniki, obrazki czy ramki na zdjęcia.
Drewnianymi dodatkami można udekorować także łazienkę. Okrągłe lustro z drewnianą ramą na skórzanym pasie czy drewniany kosz na pranie sprawi, że nasza toaleta uzyska wyjątkowy klimat.
Drewniane dodatki we wnętrzu to rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie uniwersalne rozwiania, które niezależnie od najnowszych trendów, zawsze pozostają modne.

prowadnice

Redakcja steelodesign.pl

Nasi redaktorzy to zespół doświadczonych profesjonalistów, których pasją jest dzielenie się wiedzą, inspiracją i praktycznymi poradami z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma unikalne doświadczenie i ekspertyzę w swojej dziedzinie, co pozwala nam tworzyć różnorodne i wartościowe treści dla naszej społeczności czytelniczej. Jako redaktorzy, jesteśmy zaangażowani w dostarczanie treści, które są interesujące, pomocne i inspirujące dla naszych czytelników. Dzięki naszej wiedzy i pasji, staramy się tworzyć artykuły, które odpowiadają na ich potrzeby i zainteresowania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?