Dom
Tutaj jesteś

Oryginalny styl wnętrz

4 sierpnia 2020 Dom

Każdy chciałby, żeby wnętrze jego domu czy mieszkania wyglądało oryginalnie. W tym artykule dowiecie się, jak urządzić wnętrza w oryginalnym stylu. Na początku skupmy się na stylu glamour. Ten styl zazwyczaj kojarzy nam się z luksusem, błyskiem, szykiem.

Co jest charakterystyczne dla takiego stylu?

połyskujące materiały i tkaniny, brokaty, kryształy, szkło, ozdobne poduszki, bogato zdobione lustra, ramy obrazów, kryształowe żyrandole, kinety, srebro i złoto w każdej postaci. Teraz pokaże wam pomysły na urządzenie różnych wnętrz naszego domu właśnie w stylu glamour.
Zacznijmy od sypialni. Warto tam postawić na charakterystyczne dodatki, ja proponuję wybrać różne duże i błyszczące lustra najlepiej, żeby rama lustra była srebrna. Możemy zamiast lustra postawić na ozdoby na ścianę. Modne są teraz wszelkie rogi. Zamiast dodatków charakteru stylu glamour może podkreślać łóżko z pikowanym zagłówkiem. A może chcemy, żeby tapeta grała pierwsze skrzypce w naszej sypialni. Modna dla tego stylu jest tapeta połyskująca w kolorze cappucino.
Teraz przejdźmy do salonu. Tam charakteru luksusu powinny nadawać meble stylizowane na ludwiki. Takie meble charakteryzują się monumentalizowaną formą połączoną z wyjątkowym bogactwem detalu. Do tego rodzaju mebli proponuje kupić połyskujące dodatki w kolorze srebra czy bieli.
Z salonu przejdźmy do kuchni. Tam proponuje wybrać elegancką białą zabudowę kuchenną. Do tego tapeta w barokowe elementy i już jest styl glamour.

Oryginalny styl wnętrz

Łazienka także może być luksusowa. Wystarczy dobrać czarny, połyskujący blat np. nad pralkę, do tego różne srebrne dodatki.
Z eleganckiego i luksusowego stylu przenosimy się w nieco kolorowy świat. Wnętrza w oryginalnym stylu boho cały czas są modne. Co jest charakterystyczne dla tego stylu? Przede wszystkim ozdobne i kolorowe tekstylia, niecodzienne połączenia mebli, naturalne dodatki. W tym stylu przede wszystkim liczy się swoboda i fantazja. Nie bój się urządzić salonu czy sypialni w kolorowym stylu. Daj się ponieść kreatywności. Nie musisz przecież zmieniać całego wnętrza wystarczy dodać jeden charakterystyczny dodatek, który ożywi twój pokój. Chociażby dywan o ciekawym splocie. Styl boho to także naturalność. Staraj się wybierać rzeczy zrobione z wikliny, drewna.
Ostatnią propozycją na urządzenie wnętrza w oryginalnym stylu jest zastosowanie charakterystycznych elementów dla stylu urban jungle. Ten rodzaj stylu to przede wszystkim egzotyczna aranżacja. Jaki kolor króluje w stylu urban jungle? Oczywiście zieleń w każdej postaci. Ciemna zieleń charakteryzuje egzotyczną roślinność. Jeżeli boimy się kupić zielonej sofy, to możemy postawić na motyw tropikalnych liści, który jest bardzo charakterystyczny dla tego stylu. Motywy liści znajdziemy chociażby na poduszkach. Tropikalna roślinność nawiązuje do Ameryki Południowej, gdzie znajdują się tam lasy tropikalne. Taki wzór tropikalnej roślinności nie tylko znajdziemy na poduszkach, ale także na roletach.
Warto czasami zmienić swoje zwyczajne wnętrze na coś szalonego i oryginalnego.

malowanie ścian

Redakcja steelodesign.pl

Nasi redaktorzy to zespół doświadczonych profesjonalistów, których pasją jest dzielenie się wiedzą, inspiracją i praktycznymi poradami z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma unikalne doświadczenie i ekspertyzę w swojej dziedzinie, co pozwala nam tworzyć różnorodne i wartościowe treści dla naszej społeczności czytelniczej. Jako redaktorzy, jesteśmy zaangażowani w dostarczanie treści, które są interesujące, pomocne i inspirujące dla naszych czytelników. Dzięki naszej wiedzy i pasji, staramy się tworzyć artykuły, które odpowiadają na ich potrzeby i zainteresowania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?