Tutaj jesteś

Ocieplanie ścian od wewnątrz – jak to się robi

25 maja 2021 Budownictwo Ocieplanie ścian od wewnątrz

Na pewno każdy z na chciałby uniknąć strat cieplnych w swoim budynku. Niezależnie od tego czy mieszkamy w bloku, czy też w domu jednorodzinnym, coraz częściej zdarza się, że wiele osób jednak nie potrafi sobie z tym poradzić. Więc co możemy zrobić w tej sytuacji? Dlaczego właściwe zaizolowanie ścian jest tak istotne?

W jaki sposób ocieplić ściany od wewnątrz?

Coraz częściej wiele osób poszukuje różnorodnych informacji na temat zmniejszenia opłat za ogrzewanie, które mogą być bardzo wysokie w szczególności, gdy mamy wiele pokojów do ogrzania. Jest to bardzo istotne, aby pamiętać o tym, że często przez nieszczelne okna oraz drzwi ucieka z naszych pomieszczeń znaczna ilość ciepła. Jednak nie można zapominać o tym, że w tym przypadku także winę mogą za tą stratę ciepła ponosić ściany. Choć jest to często dla nas nieprawdopodobne i nie widzimy na własne oczy tych utrat ciepła, w szczególności w starszym typie budownictwa mogą być one znaczące.

Dlatego tak ważne jest odpowiednie ocieplenie ścian wewnętrznych. Tak jak do każdej pracy typu tynkowanie lub też malowanie ścian, tak do ocieplania budynku również musimy się odpowiednio przygotować. Warto w tym przypadku przede wszystkim wybrać specjalne systemy płyt. Najbardziej popularne są między innymi mineralne, kapilarnie aktywne. Musimy także pamiętać o odpowiedniej porze przeprowadzania prac. Warto aby na zewnątrz nie było niskiej temperatury oraz deszczowo, ponieważ prace najlepiej wykonać w porze suchej. Dzięki temu całość będzie bardzo szybko schnąć, a my będziemy mogli powrócić do naszego lokum. Największą zaletą wspomnianych płyt jest fakt, iż ich głównym zadaniem jest między innymi wchłanianie wilgoci, jednak przy tym nie są szkodliwe dla nośności ściany. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że wilgoć jest oddawana kolejno do pomieszczenia i nie gromadzi się w ścianie. Tym samym nie ma możliwości rozwoju szkodliwych mikroorganizmów.

Zdecydowanie jeżeli posiadamy dom lub też mieszkanie starszego typu powinniśmy pamiętać o tym, że przykładowo kilkadziesiąt lat temu technologia wykorzystywana w budownictwie nie była tak bardzo zaawansowana, jak obecnie. Dlatego warto zadbać o nasze pomieszczenia, by nie było w nich tak dużych strat ciepła, które niestety powodują większe rachunki za ogrzewanie. Jeżeli właściwie zaizolujemy nasze ściany możemy być pewni, że to właśnie dzięki temu podczas zimnych dni ciepło nie będzie uciekało z naszych pomieszczeń, a kolejno w upalne lato gorące powietrze nie będzie tak łatwo przenikało do naszych wnętrz. Aktualnie jest wiele możliwości, dzięki którym możemy bardzo szybko zmienić jakość naszego życia w mieszkaniu lub też domu, właśnie poprzez odpowiednią izolację ścian od wewnątrz. Takie ocieplanie budynku nie jest zbyt skomplikowane, a to dzięki temu możemy naprawdę zredukować nasze koszty za ogrzewanie, co na pewno szybko zauważymy, porównując swoje wydatki w stosunku rocznym.

malowanie ścian

Redakcja steelodesign.pl

Nasi redaktorzy to zespół doświadczonych profesjonalistów, których pasją jest dzielenie się wiedzą, inspiracją i praktycznymi poradami z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma unikalne doświadczenie i ekspertyzę w swojej dziedzinie, co pozwala nam tworzyć różnorodne i wartościowe treści dla naszej społeczności czytelniczej. Jako redaktorzy, jesteśmy zaangażowani w dostarczanie treści, które są interesujące, pomocne i inspirujące dla naszych czytelników. Dzięki naszej wiedzy i pasji, staramy się tworzyć artykuły, które odpowiadają na ich potrzeby i zainteresowania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?